Steve Armstrong

Steve ve svém přístupu, vycházejícím z více než 30-ti letelé praxe, povzbuzuje k propojování základních principů meditace se všemi oblastmi každodenního života (rodina, práce, osobní rozvoj, vztahy). Vedle samotné meditační techniky na jeho kurzech vystupují do popředí moudrost, soucit, laskavost a také jemný smysl pro humor.

Steve s vipassanou začínal už v sedmdesátých letech 20.stol. Jako buddhisticky mnich 5 let praktikoval meditaci vipassaná a mettá pod vedením Sayadaw U Pandity (tradice Mahasi Sayadaw, Barma). Studoval buddhistickou psychlogii (Abhidhamma) a na svých kurzech ji prezentuje jazykem srozumitelným pro naši kulturu.

Dlouhá léta působil ve vedení Insight Meditation Society (IMS, Barre, USA) a dnes je zde jedním z hlavních učitelů (spolu s např. Josephem Goldsteinem, Sharon Salzberg nebo Jackem Kornfieldem). V posledních letech praktikuje pod vedenim Ashina Tejaniyi (Barma).

Spolu se svou ženou Kamalou založili a vedou meditační centrum na ostrově Maui (Hawaii, USA). Jako laičtí učitelé vedou meditační kurzy po celém světě.

Kurz se Stevem Armstrongem proběhl v České republice 23. až 30. října 2010. Audio nahrávky z tohoto kurzu jsou ke stažení ZDE.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer